KLİMA MONTAJI

 

KLİMA MONTAJI     

                                                                                   

Klima montajı deyip geçmeyin. Doğru yapılmayan klima montajları sağlık, tasarruf performans açısından olumsuz sonuçlar doğurabilir. Klimanın iç ünitesinin montajı yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar; Drenaj hattı için gerekli fizibilite yapılmalıdır. Drenaj tesisatı klimadaki kirli su tesisatına denk getirilmemelidir. Klima montajı yapılırken klimanın üfleyeceği hava direkt olarak içerideki insanlara temas etmemelidir. Bu durum sağlık sorunları doğurabilir. Klima montajı yapılırken bu hususlar dikkate alınmalıdır.
 
Uygun yere, uygun şekillerde yapılmayan klima montajları bazen farkına varılan, bazen de farkına varılmayan birçok problemi beraberinde getirmektedir. Bu nedenle klima montaj işlemleri alanında uzman yetkili servislerce yapılmalıdır.

Doğru Keşif ve Ürün Tipi Seçimi

Klima montaj servisleri, işlem yapılacak alanı önceden keşfeder, meydana çıkabilecek problemler için tedbir alır ve kullanıcılara alternatifler sunar. Bu sayede de yaşam alanlarının avantajlı bir şekilde değerlendirilmesi için keşif işlemleri sonucunda kişilere ön bilgiler de verilmiş olur.

Klima montaj servisi; coğrafi bölgeye ve kullanım alanının büyüklüğüne göre kapasite tespiti için yapılmaktadır. Ayrıca kullanıcın sağlığı ve konforu açısından işlemin nereye yapılacağı üzerinde de karar kılınmış olur. Engeller ve yapılması gerekenler belirlenir.

Montaj yerinin belirlenmesi
Doğru bakır boru ve drenaj tesisatı
Doğru arındırma ve vakumlama
Doğru soğutkan şarjı
Uygun voltaj
Çalıştırma öncesi yapılması gereken kontroller
Çalıştırdıktan sonra alınan değerlerin, katalog verileriyle uyumunun kontrolü
Doğru ve eksiksiz monte edilen klimalar, sizlere uzun ömürlü kullanımlar sunmakta. Alanında uzman ekiplerle çalışarak hem cihazınızı hem de yaşam alanınızı güvenli hale getirebilirsiniz.